Nie jesteś gruba – to Twój żołądek jest wzdęty. Pozbądź się problemów dzięki tym sposobom

Cebula, kalafior, kapusta, napoje gazowane, tłuste dania, podjadanie słodyczy pomiędzy posiłkami, jedzenie w biegu, silny stres, nieuregulowany tryb życia – to wszystko może sprawić, że czujemy się ciężko i jest nam źle.

Zrzucamy odpowiedzialność na wagę i przestajemy lubić naszą figurę. A może warto się przyjrzeć naszej codzienności i spróbować coś zmienić?

Gazy w jelitach – zmora cywilizacji

Obecność gazów w jelitach to całkiem normalna sprawa, jednak momentami może stać się dla nas uciążliwa. Nie musi to od razu oznaczać choroby.

Wzdęty brzuch pojawia się wówczas, gdy jemy w sposób niewłaściwy – szybko, bez przeżuwania kęsów. Często sami sobie robimy krzywdę spożywając produkty ciężkostrawne.

Skuteczne sposoby na pozbycie się wzdęć

Po pierwsze, pijmy jak najwięcej wody.

Czystej wody i niegazowanej. Najlepiej dwa litry dziennie. Do tego wzbogać dietę o płyny pochodzenia zwierzęcego – mleko, jogurty, maślanki.

One zawierają zdrowe dla jelit probiotyki. Z ziół wybierz rumianek oraz koper włoski – te smaczne napary działają rozkurczowo i szybko przyniosą ulgę.

Po drugie – nie dopuszczaj do powstawania zaparć.

Zbilansowana dieta i odpowiednia aktywność fizyczna pozwolą czuć się lekko i komfortowo każdego dnia.

Po trzecie – zrelaksuj się.

Przewlekły stres nie ma możliwości wpływać dobrze na nasz organizm. Mózg ściśle jest połączony z jelitami, a to mówi samo za siebie.

Kolejno – jedz powoli.

Wygospodaruj swój czas tak, aby celebrować każdy posiłek. Dodawaj do posiłków błonnik pokarmowy, len lub wybieraj takie produkty, które będą bogate w ten cudowny naturalny lek.

Jedz więcej warzyw i owoców, a mniej słodyczy i przetworzonej żywności typu fast food.

Zamiast cukru używaj miodu. Do potraw dodawaj przyprawy, które dobrze wpływają na trawienie: miętę, kminek, kurkumę, imbir czy też pieprz.

W pozbyciu się uporczywych wzdęć pomoże więc prowadzenie zdrowego trybu życia. Zmiana nawyków wpłynie pozytywnie na cały Twój organizm.