Niestety to prawda. Nowe przepisy dotyczące WOŚP – możliwe że nie będzie mógł zbierać pieniędzy.

Chłodna, wręcz konfliktowa relacja między politykami rządzącej partii a Jerzym Owsiakiem od dawna nie jest dla nikogo tajemnicą. Co ciekawe, politykom PiS do tej pory nie udało się w żaden sposób skutecznie zakłócić pracy WOŚP.

Mogą to jednak sprawić nadchodzące wielkimi krokami zmiany w prawie. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy nie będzie mogła zbierać pieniędzy, chyba że uzyska specjalne zezwolenie od rządu PiS.

Jak podaje Onet, politycy skupieni w Radzie Ministrów poważnie się zastanawiają nad wprowadzeniem nowych, kontrowersyjnych przepisów. Zmiany nadawałyby ogromną władzę ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.

Przyszłość WOŚP pod znakiem zapytania?

To szef MSWiA będzie bowiem już wkrótce wybierał i wskazywał te zbiórki, które mogą się odbywać na terenie naszego kraju. Jak twierdzą źródła związane z rządem, ma to pomóc przeciwdziałać organizacji kwest na cele, które są sprzeczne z interesem państwa lub psują jego obraz poza granicami.

Najwięcej kontrowersji budzi więc stosunek ministra do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz kwesty na cele Komitetu Obrony Demokracji.

Dzięki przepisom nowej ustawy tylko uzyskując zgodę od PiS organizacje te będą mogły zbierać pieniądze.

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jaki stosunek mają do nich politycy partii rządzącej. Ostatni finał WOŚP mógł więc być ostatnim.

error: Content is protected !!