Pij 7 dni piła sok z kiszonych ogórków. Wynik eksperymentu zaskoczy.

Kiszonki są obecnie na topie. Wszyscy już wiedzą, że fermentowana żywność jest bardzo zdrowa.

Ogórki kiszone zna każdy z nas. Okazuje się, że sok z kiszonych ogórków jest równie wartościowy, jak same ogórki. Na ogół go wylewamy, a przecież zawiera wiele cennych składników. Picie tzw. wody po ogórkach może nam przynieść wiele korzyści.

Będziemy zdrowi i odporni na choroby.

Sok jest niskokaloryczny, bo nie zawiera tłuszczu ani cukru. To doskonały napój dla osób na diecie. Regularnie spożywany wspomaga utratę wagi. To napój fermentowany zawierający tak potrzebne żywe kultury bakterii.

Dzięki niemu nasza flora bakteryjna rozkwita a jelita i żołądek funkcjonują bez zarzutu. Kwaskowatość napoju orzeźwia i odświeża oddech.

To rewelacyjny napój dla osób uprawiających sport. Jest bardzo zdrowy, nie zawiera bowiem żadnych szkodliwych barwników czy sztucznych dodatków. Dostarcza wiele ważnych mikroelementów w tym sód.

Działa więc izotonicznie. Dobrze nawadnia po wysiłku fizycznym. Mówi się też o korzystnym wpływie soku z ogórków na mięśnie. Dzięki mikroelementom unikamy skurczy.

Ten zupełnie zwyczajny sok jest bogaty w przeciwutleniacze. One zwalczają wolne rodniki i tym samym opóźniają  starzenie organizmu. Ponadto sok zawiera duże ilości witaminy A, C i E.

Wzrasta więc nasza odporność, a witamina E gwarantuje młodość. Dzięki temu sok zapewnia nam zdrowie i doskonałe samopoczucie. 

Codzienne picie soku z ogórków zalecane jest osobom cierpiącym na cukrzycę typu 2, ponieważ sok pomaga kontrolować poziom cukru we krwi.

Nie pozostaje nic innego jak osobiście przeprowadzić eksperyment. Można na przykład na początek pić sok z kiszonych ogórków przez siedem dni. Wrażenia są z reguły pozytywne. Sok ma dobry smak i jest orzeźwiający. 

Najprościej pić sam sok  np. codziennie jeden kieliszek, ale można go też mieszać z wodą, albo z z sokiem pomidorowym. Zdecydowanie jednak warto go pić.