Domowy syrop z buraka zwalczy przeziębienie – skuteczniejszy niż antybiotyk! Nie mówią o tym w aptece

Przeziębienie jest bardzo powszechne, zwłaszcza w okresie jesiennym czy zimowym. Jeżeli chcesz je zwalczyć szybko i skutecznie istnieje łatwy, prosty i domowy sposób.

Rozwiązaniem okazuje się być syrop z buraka – pomoże on nam zwalczyć zarówno uciążliwy zarówno kaszel, jak i chrypkę. Jego działanie jest bardzo proste: odkwasza organizm, ułatwia oddychanie a także działa przeciw zapalnie.

Ponadto jego ważnymi zaletami są krótki czas przygotowania oraz, co może być pewnym zaskoczeniem, przyjemny smak. Jest on stosowany od pokoleń, co świadczy o jego skuteczności, co więcej, możemy go także bez obaw podać naszym dzieciom.

Istnieją 3 najpopularniejsze przepisy na syrop z buraka:

1. Ścieramy buraka na tarce, gotujemy go przez ok. 30 minut. Następnie całość studzimy. Dodajemy proporcjonalnie tyle samo miodu, ile użyliśmy buraków. Wszystko mieszamy, dla smaku możemy dodać trochę soku, np: z cytryny lub pomarańczy.

2. Drążymy dużego buraka. Następnie posypujemy go cukrem lub polewamy miodem. Po chwili z warzywa zacznie płynąć sok.

3. Wkładamy burak do sokowirówki lub wyciskarki. Wyciskamy sok. Następnie mieszamy go z identyczną ilością miodu.

View this post on Instagram

Przyznam się Wam…przeziębilam się. I jest mi z tego powodu głupio bo to typowo mój wina. Po powrocie z festiwalu biegowego ?‍♀️?‍♂️miałam korzystać że mój maluszek starszy poszedł do przedszkola i pracować wtedy nad nowym projektem. Niestety nos zapchany Tak aż że boli mnie głowa. Gardło jakoś od poniedziałku już zdążyłam podleczyć na szczęscie, lekka gorączka i nie za ciekawie. Jestem zła bo przez to mój najmłodszy maluszek 3 miesięczny już ma katar …Znam powody tego przeziębienia- niewyspanie + na wyjeździe na kilka dni zrezygnowałam z mojego zdrowego odżywiania na korzyść pizzy i chleba i co najgłupsze-nieodpowiednio się ubrałam kiedy pogoda się pogorszyła. Tak dbamy o dzieci żeby dobrze je ubrać, żeby zjadły dobrze, żeby się nie przeziębiły A tu ja nie zadbałam o siebie i teraz ja je mogę zarazić….??? Wracam do naszych soków z buraka i innych zdrowych nawyków to ryzyko przeziębienia na pewno będzie mniejsze. Szkoda czasu na chorowanie. ??Sok z buraka już rozlany pomiędzy domowników , w słoikach sok ląduje do lodówki na jutro a ja idę na regeneracją kąpiel z solą. #choroba #sokzburaka #marchewka #macierzyństwo #przeziębienie #fabrykarelacji #kobiecafotoszkoła #kfs #wyzwaniekfs

A post shared by Elżbieta Nowowiejska-Bijak (@fabryka_relacji) on

Na koniec warto zapamiętać, że syrop z buraka jest najskuteczniejszy będąc świeżym. Właśnie dlatego powinniśmy spożyć go od razu po sporządzeniu.

Robienie zapasów tejże mikstury jest więc bezzasadne, nie sprawdzi się również przechowywanie go w lodówce.

error: Content is protected !!