Teściowa zdradziła mi sprytne sztuczki, które pomagają szybko sprzątnąć cały dom.

Raczej niewiele osób entuzjastycznie podchodzi do perspektywy sprzątania mieszkania. Jednak porządki wcale nie muszą być tak uciążliwe, jak się wydaje.

Kilka sprytnych sztuczek wystarczy, by oszczędzić czas i energię na utrzymaniu domu w ładzie i porządku. Z pewnością poniższe triki ułatwią ci życie, a zamiast spędzenia całego dnia na sprzątaniu, zyskasz znacznie więcej czasu na relaks. Warto je wypróbować!

Trudno dostępne miejsca

Zgnieciona rolka papieru toaletowego włożona do rury odkurzacza z pewnością zda egzamin.

Półki w lodówce

Przykryj półki folią lub papierem, a czyszczenie ich nie sprawi problemów, szczególnie, gdy coś się rozleje. Przy okazji unikniesz nieprzyjemnych zapachów w lodówce.

Zamiast chemicznych detergentów

Chemiczne środki do czyszczenia możesz zastąpić grejpfrutem z solą. W ten sposób z łatwością pozbędziesz się smug i zanieczyszczeń.

Czyszczenie tapicerki

Jeśli wałek do ubrań jest zbyt mały albo po prostu nie posiadasz go w swoim arsenale, obklej butelkę dwustronną taśmą.

Zasłona pod prysznic

By uniknąć pleśni na zasłonie prysznicowej polecamy wypranie jej z kilkoma ręcznikami. Dokładnie wysuszoną wystarczy zawiesić pod prysznicem i pleśń nie powinna być problemem.

Moc zmywarki

Zmywarka nadaje się nie tylko do mycia naczyń. Wszystkie nieprzyjemne do czyszczenia przedmioty wystarczy umyć właśnie w ten sposób.

Lista jest naprawdę długa: abażury, czapki z daszkiem, zabawki, półki z lodówki, kratki wentylacyjne, czy półki z piekarnika, a to tylko kilka propozycji.

Wałek do ubrań

Możesz nim wyczyścić znacznie więcej niż swetry. Tapicerki, abażury, sierść zwierzaków z dywanu, a nawet półki!.

Mydło

Zwykłe mydło w kostce zamień na to w płynie lub zwykły żel pod prysznic. Czyszczenie płytek w łazience nie należy do przyjemnych, a mydło nie ułatwia zadania.

Tłuszcze i oleje zawarte w tradycyjnym mydle sprawiają, że osady łatwo gromadzą się na płytkach. Drobna zmiana, a z pewnością uprzyjemni życie.

Stojak na noże

By pozbyć się resztek jedzenia i okruszków z drewnianej podstawki na noże potrzebujesz jedynie suszarki! W ten sposób na pewno niczego nie przeoczysz.

Pluszowe zabawki

Włóż pluszaki do plastikowej torby i dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej na każdą zabawkę. Wstrząśnij torbą, a następnie pozbądź się proszku za pomocą odkurzacza.

Rdza na metalowych pojemnikach

Z czasem pojemniki zrobione z metalu mogą zacząć rdzewieć. By tego uniknąć, pomaluj je bezbarwnym lakierem do paznokci.

Miski dla pupila

Zwierzaki nie zawsze przejmują się ładem i porządkiem. Jeśli twój futrzak również podczas jedzenia przesuwa swój talerz po całej kuchni, istnieje proste rozwiązanie.

Przyklej miskę taśmą dwustronną lub rozłóż pod nią antypoślizgową ściereczkę.

error: Content is protected !!