Lekarze zaskoczeni: Uzdrawiający dotyk refleksologii. Leczy cukrzycę, stwardnienie rozsiane i stres.

Czy miałeś kiedykolwiek możliwość skorzystania z refleksologii? Jeżeli nie, pewnie będziesz chciał się umówić na wizytę! Dlaczego? Takie masaże mogą okazać się zbawienne dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia…

Pinterest.com

Refleksologia terapia masażu, opierająca się na tym, że wszystkie części ciała reprezentowane są przez konkretne miejsca na dłoniach i stopach

Uciskanie odpowiednich punktów znajdujący się na stopach i dłoniach, mają pozytywny wpływ na zdrowie organów.

Stwierdzono, że ich symulacja łagodzi lęki i wiele bóli, z którymi często zmagamy się w naszym życiu. Osoby, które leczą poprzez refleksologię twierdzą, że odruchy łączą się z częściami ciała poprzez ścieżki energetyczne. Więc dla kogo polecana jest refleksologia?

google.com

#1 Dla kobiet, które cierpią na napięcia przedmiesiączkowe

Zmniejszenie objawów PMS następuje już po 30 minutach masażu, wykonanego raz w tygodniu przez 2 miesiące. Naukowcy twierdzą, że skuteczność masażu może być oznaką pozytywnych zmian w aktywności nadnerczy.

depresja

#2 Dla osób, chorujących na cukrzycę

Osoby chore na cukrzycę często cierpią z powodu dużego bólu kończyn dolnych. W niektórych przypadkach odczuwają nawet utratę czucia w nogach.

W tym przypadku refleksologia może być odpowiedzialna za poprawienie nerwów i poziom glukozy we krwi. Powoduje, że odczuwanie bólu jest mniejsze, a pacjent czuję ulgę.

freepik.com

#3 Dla osób, które są zlęknione i zestresowane

Siłę refleksologii potwierdzają między innymi pielęgniarki, które często cierpią na bóle pleców. Przeprowadzono badania. które wykazały że w ich przypadku, po masażu stóp, ból znacznie się zmniejszył. Spowodowane jest to uwalnianiem się endorfin. które rozluźniają mięśnie, dzięki czemu polepsza się przepływ krwi.

Badania przeprowadzono także na osobach chorych na raka płuc i piersi, którzy poddali się masażowi. Pacjenci chorzy na raka płuc wykazali większy spadek lęku, niż pacjenci z rakiem piersi.

freepik.com

#4 Dla osób, które cierpią na zaparcia i ból jelit

Badanie przeprowadzono także na grupie osób cierpiących na zaparcia. Poddano je masażom, po czym okazało się, że aż 94% pacjentów odczuwa znaczną poprawę stanu zdrowia.

Źródło: instagram.com/marcel_alves/

#5 Dla osób, które mają stwardnienie rozsiane

Pacjenci chorzy na stwardnienie rozsiane, po zastosowaniu masażu zgłosili zmniejszenie się bólu, ustąpienie skurczy i poprawę jakości snu.

Po 11 tygodniach leczenia refleksologicznego nastąpiła też poprawa w zakresie objawów czuciowych, ruchowych i moczowych.

error: Content is protected !!