Okazało się że nie jestem gruba – Oto sposoby, które pozwolą łatwo rozprawić się ze wzdętym brzuchem

Dla wielu ludzi duży brzuch oznacza otyłość i nadmiar tłuszczu. Czasami jednak przyczyn niezbyt korzystnego wyglądu należy szukać gdzie indziej. To, że brzuch przypomina balon może być wywołane przez nadmierne rozdęcie żołądka.

Wzdęcia wpływają negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również wygląd zewnętrzny. Na domiar złego zazwyczaj towarzyszą im gazy oraz poczucie dyskomfortu.

Istnieją na szczęście sposoby, które pozwolą łatwo rozprawić się ze wzdętym brzuchem i zapobiegną pojawianiu się tej dolegliwości w przyszłości.

Częstą przyczyną nadmiernie rozdętego brzucha oraz wielu innych problemów zdrowotnych jest picie zbyt małej ilości wody.

W połączeniu ze spożyciem zbyt dużej ilości kawy lub alkoholu ma to katastrofalne skutki dla naszego samopoczucia. Gdy nie dostarczamy organizmowi wody zgodnie z jego zapotrzebowaniem, pojawiają się wzdęcia. Zalecane spożycie wody to około 6- 8 szklanek dziennie – warto o tym pamiętać, gdy borykamy się ze wzdęciami.

Również zaparcia mogą wywoływać wrażenie powiększonego brzucha.

Są one nieprzyjemnym i wstydliwym problemem, można jednak łatwo sobie z nimi poradzić, spożywając większe dawki błonnika. Jego doskonałym źródłem są między innymi jagody, koktajle czy pełnoziarniste pieczywo.

Gdy zmagamy się ze wzdęciami, musimy także zwracać szczególną uwagę na to, co jemy i w jaki sposób.

Rozdęty brzuch jest być może sygnałem, że w naszej diecie jest zbyt dużo węglowodanów i należy ograniczyć ich spożycie, na przykład zastępując śmieciowe jedzenie świeżymi warzywami oraz owocami.

Warto również zastanowić się, czy nie jemy posiłków zbyt szybko. Jeśli nie przeżuwamy pokarmów powoli i starannie, proces trawienia jest utrudniony, co skutkuje problemami żołądkowymi.

Niewiele osób zdaje sobie też sprawę, że przyczyną wzdęć bywa stres.

Sytuacje stresowe negatywnie wpływają na pracę układu trawiennego i w efekcie powodują bóle brzucha oraz wzdęcia. Podczas walki z powiększonym brzuchem warto więc zadbać także o zdrowie psychiczne i nauczyć się radzić sobie ze stresem.

Wzdęcia to nieprzyjemny problem, nie jest jednak wcale trudny do pokonania. Skorzystanie z powyższych rad z pewnością pomoże poprawić samopoczucie i przywróci dobry wygląd brzucha.