Wyjątkowy poród w Szczecinie. Takie coś zdarza się raz na pół miliona

W Szczecinie na świat przyszły czworaczki: dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Choć dzieci są wcześniakami, to wszystkie czują się dobrze. Jak powiedzieli lekarze, takie narodziny zdarzają się raz na 500-600 tysięcy porodów.

“Biorąc pod uwagę, że poród jest porodem wcześniaczym, na razie jesteśmy ostrożni. Dzieci są w miarę dobrej kondycji. Na razie czekamy i obserwujemy je oraz mamę. (…)

Statystycznie przyjmuje się, że taki poród w populacji zdarza się raz na 500-600 tys. porodów” – mówił w rozmowie z “Głosem Szczecińskim” dr n. med. Andrzej Niedzielski, ordynator oddziału położnictwa i ginekologii w szpitalu Zdroje, który odbierał ten wyjątkowy poród.

Lekarze ze szczecińskiego szpitala wspominają, że ostatni tego typu poród w ich placówce miał miejsce 18 lat temu. Teraz zdarzył się po raz kolejny, a na świat przyszło dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Ich rodzicami są mieszkańcy Szczecina: pani Natalia i pan Mateusz.

Miasto już obiecało, że wesprze świeżo upieczonych rodziców w zmaganiu się z trudami wychowania 4 dzieci. Ma im w tym pomóc m.in. bon od miasta i udział w pilotażowym projekcie “Wsparcie dla rodzin”. Zakłada on, że zameldowani w Szczecinie rodzice, którym jednorazowo urodzi się troje lub więcej dzieci mają otrzymać po pięć tysięcy złotych na każdego potomka.

Pan Mateusz i pani Natalia jako rodzice czworaczków mają być pierwszymi beneficjentami tego programu.