Picie wody na czczo – Oto dlaczego należy ją pić rano – kilka istotnych faktów

W jaki sposób picie wody na czczo zaraz po wstaniu z łóżka może wpłynąć na twój organizm? Poniżej kilka zasadniczych zalet tej codziennej czynności.

Prawie każdy obywatel kraju kwitnącej wiśni zaraz po przebudzeniu wypija szklankę czystej, źródlanej wody. Taka rutyna jest ogromnie korzystna dla naszego dobrego samopoczucia, sprawności i przede wszystkim zdrowia.

Zabezpiecza nas przez złapaniem infekcji, wirusów czy przeziębienia. Nic dziwnego więc, że mieszkańcy Japonii są uważani za jeden z najbardziej odpornych i pełnych zdrowia nacji.

Nawadnianie się już o poranku dużą ilością tego niepozornego płynu pomaga nam walczyć z wieloma schorzeniami. Między innymi dychawicą, migrenami, bólem podczas miesiączki, torsjami, cukrzycą, rozwolnieniem, chorobami nerek, padaczką, zbyt wysokim ciśnieniem, nadwagą czy kłopotami z prawidłowym widzeniem.

Jak zatem prawidłowo pić wodę?

Staraj się spożywać nie mniej niż cztery porcje niecałej szklanki wody (około 160 ml) od razu po wstaniu z łóżka. Zrób to jako swoją pierwszą czynność, poranna toaleta może poczekać! Staraj się nie spożywać niczego przez kolejne 40 lub 45 minut, a następnie zjedz porządne śniadanie!

Zasługujesz na to aby w ten sposób zacząć dobrze dzień. W ciągu całego dnia staraj się robić sobie przerwy od jedzenia. W czasie dwóch godzin od twoich głównych posiłków spróbuj nic nie spożywać.

Staraj się zwiększać ilość wody jaką spożywasz każdego dnia. Dobrym sposobem jest dokładanie codziennie po jednej szklance więcej do twojego dobowego jadłospisu.

Te wszystkie rady pomogą tobie i twojemu ciału skutecznie walczyć ze schorzeniami w razie zachorowania, dodadzą ci energii i motywacji do codziennego życia.

W zależności od dolegliwości, z którą się zmagasz, liczba dni porannego picia wody powinna być dobrze dopasowana, np. choroby układu trawiennego: 10 dni, zatwardzenia: 10 dni, cukrzyca i zbyt wysokie ciśnienie: 30 dni, gruźlica: 90 dni.

Jeśli walczysz z artretyzmem to bardzo ważne jest aby stosować ten sposób przez trzy dni w pierwszym tygodniu, a następnie starać się wcielać ten nawyk w życie praktycznie codziennie.

Poranne picie wody nigdy nikomu nie zaszkodzi. Jedynym minusem może tutaj być zbyt częste chodzenie do ubikacji, ale takie systematyczne oczyszczanie naszego organizmu z pewnością jest bardzo zdrowe.

Rutyna picia wody zaraz po wstaniu z łóżka powinna wejść ci w krew, a wtedy na pewno będziesz cieszyć się świetnym zdrowiem, długim życiem, witalnością, energią oraz wzmocnisz swoje mięśnie. Co więcej, być może uda ci się nawet zrzucić parę kilogramów.

Pij wodę, zobaczysz, nie pożałujesz!