Ocet na pranie – Działa lepiej działa niż chemiczne środki. Jestem zaskoczona skutecznością

Proszki do prania, płyny do płukania i inne środki pochłaniają dużo pieniędzy.

Na szczęście istnieją tańsze, domowej roboty zamienniki tych środków. Jeden z nich na pewno leży teraz w Twojej szafce i jest to… ocet!

Brzmi zaskakująco, jednak biały ocet, od lat wykorzystywany do różnych domowych mikstur i specyfików.

W praniu sprawdza się jako odplamiacz, nadaje miękkości tkaninie i niweluje nieprzyjemne zapachy. Poniżej przedstawione sposoby na wykorzystanie octu podczas robienia prania są w 100% ekologiczne i ekonomiczne!

Naturalny odplamiacz

Jeśli borykasz się z uporczywą plamą na ulubionej bluzce, spróbuj zastosować ocet. Możesz spryskać plamę substancją i pozostawić na ok. 10-15 minut lub zamoczyć ją w mieszance octu i ciepłej wody w proporcji 1:2. Następnie wrzuć ubranie do pralki i po skończonym praniu, po plamach nie powinno być śladu.

Nowe życie białych ubrań

Ocet znajdzie swoje zastosowanie również w praniu białych ubrań, które mają tendencję do szarzenia i tworzenia się żółtych plam od dezodorantu.

Możesz wlać 1,5 szklanki do pralki białych ubrań lub, jeśli chcesz zadziałać doraźnie na plamy, wymieszaj gorącą wodę z octem w proporcjach 1:4, zamocz ubrania, a następnie wypłucz czystą wodą.

Nadaj miękkość tkaninom

Jeśli środek, którego zazwyczaj używasz do prania, sprawia, że ubrania są nieprzyjemnie sztywne, czas na zastosowanie octu. Ten niweluje działanie detergentu i pozostawia tkaniny przyjemnie miękkie w dotyku.

Tam, gdzie zazwyczaj wlewasz płyn do płukania – wlej szklankę białego octu, a ubrania będą delikatne i miększe na dłużej.

Zniweluj nieprzyjemne zapachy

Jeśli próbujesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ubrania, ocet również znajdzie tutaj swoje zastosowanie, ponieważ usuwa bakterie odpowiadające za niemiłą woń odzieży.

Uporczywe zapachy, szczególnie te z ubrań sportowych, usuniesz wlewając szklankę octu do prania. Sam zapach octu wyparuje, a ubrania pozostaną bezwonne.

Odśwież kolor ubrania

Odzież, szczególnie ta często noszona i prana, ma tendencję do blaknięcia, szarzenia i tracenia intensywnego koloru. Wlewając szklankę octu do pierwszego cyklu prania, sprawisz, że ubrania dłużej pozostaną w intensywnym kolorze. Ocet zapobiega również farbowaniu innych ubrań.