Niepokojące wieści ws. stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry. Polityk zabrał głos

Niepokojące informacje dotyczące zdrowia Zbigniewa Ziobry

W mediach Zbigniew Ziobro pojawia się ostatnio w zupełnie innym świetle. Od dłuższego czasu polityk nie walczy tylko na sejmowych mównicach, lecz toczy trudną walkę z nowotworem. Choroba wystawiła na próbę zarówno jego ciało, jak i psychikę. Mimo przejścia skomplikowanej operacji, a także chemioterapii i radioterapii, nie zamierza się poddawać i kontynuuje leczenie.

Nowotwór, który odmienił życie polityka

W październiku 2023 roku Zbigniew Ziobro usłyszał druzgocącą diagnozę – agresywną formę raka przełyku z przerzutami do żołądka oraz węzłów chłonnych. Jeszcze niedawno stanowił on jeden z centralnych punktów polskiej polityki, dziś natomiast zmaga się z poważną chorobą.

 

„To zabieg związany z powikłaniami po operacji, będę miał poszerzanie przełyku” – mówi polityk o planowanym zabiegu, wyjaśniając najbliższe plany medyczne.

Dotychczasowe leczenie było bardzo obciążające – przeszedł m.in. skomplikowaną, ośmiogodzinną operację usunięcia większości przełyku, po której przeszły go kolejne etapy terapii onkologicznej, takie jak chemia i radioterapia. Pomimo wszystkich tych trudności, nie rezygnuje z walki o zdrowie, zachowując godność w obliczu cierpienia.

Konflikt między polityką a stanem zdrowia

Choć rekonwalescencja oraz rehabilitacja zajmują teraz dużą część jego życia, polityczna rzeczywistość nie odpuszcza. W najbliższym czasie Sejm ma zadecydować, czy były minister zostanie siłą doprowadzony na przesłuchanie przed komisją śledczą ds. Pegasusa.

 

„Nie stawię się dobrowolnie na komisji, ale nie będę też stawiał oporu podczas ewentualnego doprowadzenia” – deklaruje Ziobro.

To nowy element napięcia w jego życiu: z jednej strony walka z chorobą nowotworową, a z drugiej groźba przymusowego doprowadzenia przez policję. Dodatkowego dramatyzmu sprawie nadaje zbliżający się termin planowanego zabiegu – wynoszący 24 lipca, dzień po posiedzeniu komisji. Choć polityk wyraża chęć pojawienia się na komisji, jego stan zdrowia może to uniemożliwić.

Perspektywy leczenia i powrotu do zdrowia

Po wielu miesiącach intensywnej terapii w Polsce, Ziobro kieruje teraz uwagę ku Brukseli, gdzie ma zostać przeprowadzony specjalistyczny zabieg poszerzenia przełyku. Operacja ta jest konieczna z powodu powikłań po wcześniejszym, trudnym zabiegu. Rehabilitacja nie kończy się na terapii przeciwnowotworowej – wymaga stałego nadzoru i interwencji, by mógł normalnie funkcjonować.

 

„Będę miał poszerzanie przełyku” – mówi wprost Ziobro, wyrażając świadomość, że to kolejny etap jego długiej walki o zdrowie.

Pod jego historią kryje się ważne przesłanie – choroba nie wybiera, nawet jeśli dotyczy jednego z najbardziej znanych polityków w Polsce. Budzi pytania o to, jak długo jeszcze będzie w stanie łączyć obowiązki polityczne z wymagającym leczeniem.