Te napoje spalają tłuszcz podczas snu: tanie koktajle, które oczyszczą dodatkowo Twoją wątrobę

Koktajle oczyszczające są doskonałym sposobem na oczyszczenie i pozbycie się zbędnych toksyn z organizmu. Świetnie oczyszczają wątrobę oraz pozwalają pozbyć się kilku kilogramów w ciągu miesiąca.

Tłuszcz wewnętrzny, umiejscowiony w jamie brzusznej jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Złogi tłuszczu brzusznego oraz trzewnego, umiejscowione są głęboko w jamie brzusznej organizmu a dokładnie pod mięśniami brzucha.

Zbyt duża jego ilość zalega na organach organizmu oraz stanowi zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania niektórych narządów. Szczególnie narażona na obciążenie tego rodzaju tłuszczem jest wątroba. W przypadku jego nadmiaru na tym narządzie jej praca zostaje zakłócona.

Wątroba – największy gruczoł w organizmie człowieka

Wątroba jest jednym z ważniejszych elementów wchodzących w skład układu pokarmowego. Pełni ona potrójną rolę: magazynującą, filtracyjną oraz metaboliczną. Pozwala pozbyć się z organizmu szkodliwych i zbędnych produktów przemiany materii.

Specjaliści podkreślają że większość tłuszczu dostarczana do organizmu jest spalana za pomocą wątroby. To wątroba przekształca nadmiar tłuszczu w cholesterol, następnie w żółć która jest wydalana za pośrednictwem jelit.

Jeśli tłuszczów jest dostarczanych zbyt wiele wątroba nie jest w stanie przekształcić jego nadmiaru który osadza się w jej komórkach. Warto pamiętać że uszkodzone oraz otłuszczone komórki wątroby spowalniają procesy metaboliczne organizmu, przez co zwiększa się waga. Otłuszczenie wątroby prowadzi także do innych poważnych chorób.

Warto stosować naturalne środki które wspomogą pracę wątroby oraz pomogą zadbać o jej detoksykację. Zdrowe koktajle oczyszczające wątrobę warto stosować przed snem, ponieważ wątroba najaktywniej działa w nocy.

Przed ich użyciem warto zapoznać się z opinią lekarza prowadzącego który sprawdzi ewentualne przeciwwskazania do ich stosowania.

Najskuteczniejsze napoje oczyszczające wątrobę

Napój z ostropestu plamistego

Ostropest plamisty jest popularnym ziołem który swoje dobroczynne właściwości zawdzięcza takim składnikom jak: witamina E, związki goryczkowe, liczne olejki eteryczne, sterole roślinne oraz histamina i tyramina. Składniki te wspomagają regenerację wątroby oraz chronią jej komórki.

Przygotowanie napoju z tej rośliny jest bardzo proste. 30 g zmielonych nasion zalej 0,5 l zimnej wody i całość gotuj na małym ogniu aż objętość zmniejszy się o połowę. Powstały napój stanowi bazę do rozcieńczania. 2 łyżki mieszanki należy wymieszać w szklance letniej wody. Całość należy wypić przed snem.

Napój z owsa

Do jego przygotowania potrzebne będzie wymieszanie 1 łyżki owsa ze szklanką wrzącej wody. Wystudzony napój należy odcedzić a następnie dodać jedną łyżeczkę cynamonu oraz 1/3 łyżeczki kurkumy.

Napój warto pić dwa razy dziennie. Jedną połowę przed obiadem a drugą bezpośrednio przed pójściem spać. Napar doskonale zregeneruje wątrobę, przyspieszy pozbywanie się toksyn z organizmu oraz pozwoli spalić zbędną tkankę tłuszczową.

Napój oczyszczający z imbiru

Imbir jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych i rozkurczowych. Ma też działanie żółciopędne.  Do przygotowania napoju należy przygotować sok z cytryny, miód oraz starty imbir.

W szklance ciepłej (ale nie gorącej wody) wymieszaj 1/3 łyżeczki startego imbiru oraz po 1 łyżeczce miodu oraz soku z cytryny. Całość dokładnie wymieszaj i pij bezpośrednio przed snem.

Miód działa ochronnie oraz dodatkowo wzmacnia organizm a witamina C zawarta w cytrynie chroni przed powstawaniem wolnych rodników.