Oto stara indyjska metoda leczenia dłońmi. Pomaga w bólach stawów, mięśni i głowy.

Chcesz pozbyć się bólu głowy, stawów i lęków? Skorzystaj ze starej indyjskiej metody leczenia dłońmi – mundry gestów.

Jak działa metoda mudry gestów? Jakie są odmiany mudry? O tym dowiesz z artykułu poniżej.

Praktykowanie jogi pozwala na zmniejszenie dolegliwości bez potrzeby korzystania z tabletek oraz innych środków farmakologicznych. Wpływa pozytywnie na tę część układu nerwowego, która jest odpowiedzialna za relaks oraz odpoczynek. Dzięki korzystaniu z medytacji, oddechu praz prostych gestów, zwiększysz świadomość swojego ciała.

Na czym polega metoda mudry gestów?

Mudra jest metodą, która pobudza gruczoły przysadki mózgowej, a dzięki temu poprawia pamięć, koncentrację oraz pomaga w bezsenności. Pomaga również w pozbywaniu się lenistwa na rzecz twórczego myślenia oraz koncentracji, jak i entuzjazmu.

Aby wykonać mudrę, złącz czubek kciuka z czubkiem palca wskazującego. Pozostałe palce lekko przygnij lub wyprostuj. Wybierz pozycję, w której będziesz czuł się najbardziej komfortowo.

Jak działa mudra powietrza?

Odmianą mudry gestów jest mudra powietrza. Jej praktykowanie pozwala na pozbycie się niepokoju ze swojego życia, nadmiaru powietrza z żołądka, problemów z kręgosłupem oraz na zmniejszenie objawów choroby Parkinsona.

Aby rozpocząć mudrę powietrza, zegnij palec wskazujący, a następnie przyłóż go do kciuka i lekki przyciśnij. Pozostałe trzy palce wyprostuj i rozciągnij tak, jak jest to możliwe.

A może wolisz mudrę pustki – Shunya Mudra?

Ta mudra okazuje się przydatną dla osób, które mają problemy ze słuchem. Daje ulgę osobom, które cierpią z powodu bólów pochodzących od uszu.

Mudrę rozpocznij od zgięcia środkowego palca i dociśnięcia go kciukiem. Następnie resztę palców wyprostuj na tyle, ile jesteś w stanie.

Jak działa kolejna odmiana mudry – mudra życia?

Mudra życia, czyli Prana Mudra polecana jest tym osobom, które są obolałe, czują się zmęczone. Korzystanie z niej pozwala na równoważenie energii organizmu, wpływa pozytywnie na problemy z bezsennością i wzrokiem.

Aby rozpocząć praktykowanie jej, najpierw zegnij mały palec oraz serdeczny. Następnie czubkiem kciuka dotknij palców natomiast pozostałe wyprostuj.

Na czym polega mudra wody  – Varun Mudra?

Mudra wody jest również prostą metodą, która umożliwia zmniejszenie bólu w stawach, który powstaje w wyniku zapalenia.

Stosowanie jej pozytywnie wpływa na skórę. Najpierw delikatnie złącz opuszki małego palca oraz kciuka, z kolei pozostałe palce wyprostuj.

A może bardziej sprawdzi się dla Ciebie mudra wody?

Mudra wody umożliwia zredukowanie poziomu wody w organizmie. To doskonała metoda, która pozwala na zmniejszenie dolegliwości łzawienia oczu, nadmiernej potliwości oraz kataru.

Jej stosowanie rozpocznij od umieszczenia kciuka na małym palcu tej samej dłoni. Następnie przyciśnij je.

Według wierzeń mały palec symbolizuje wodę natomiast kciuk symbolizuje ogień. W ten sposób woda jest tłumiona przez ogień.

Praktykowanie mudry gestów jest polecane wszystkim osobom, które zmagają się z dolegliwościami fizycznymi oraz psychicznymi.

To nieinwazyjna metoda, dzięki której naprawdę szybko odzyskasz świetne samopoczucie, satysfakcję oraz pozbędziesz się dolegliwości, które utrudniają Ci życie. W zależności od tego, jakie masz potrzeby, możesz wybrać odmianę mudry dla siebie.