Liście laurowe potrafią ozdrowić Twój organizm z wielu chorób. Ma wiele zastosowań

Poznaj właściwości liści laurowych. Jest to idealny składnik, który pozwoli zadbać o kondycję zdrowotną. Zatem, na co jest dobry?

Cukrzyca – osoby, które zmagają się z cukrzycą, doskonale wiedzą jak ważne jest sprawdzanie pomiaru cukru we krwi i odpowiednie dobieranie produktów spożywczych.

Badania udowodniły, że konsumowanie dwa razy dziennie zmielonych liści laurowych doskonale wpływa na redukcję poziomu cukru we krwi. Zawarte składniki, które znajdują się w liściu laurowym, wspomagają również produkcję insuliny.

Serce – kwas kawowy oraz rutyna, to ważne związki organiczne, które występują w liściach laurowych. Mają wpływ na kondycję naszego serca, wzmacniają jego ścianki, a także zmniejszają poziom cholesterolu.

Trawienie – jeśli chcesz pozbyć się wzdęć, sięgnij po liście laurowe.

Usuwają one także toksyny z naszego przewodu pokarmowego oraz wspomagają produkcję soków trawiennych. Zatem jeśli chcesz przyspieszyć trawienie, skuś się na ten składnik.

Ból – osoby zmagające się z bólem głowy, w olejku z liści laurowych znajdą ukojenie. Wystarczy jedynie posmarować oraz wmasować olejek w skroń. Liść laurowy ma również działanie przeciwzapalne, sprawdzi się zatem u osób, które odczuwają bóle stawów, bóle mięśni, a także reumatyzm.

Rany – jeśli chcesz w szybki sposób zagoić rany, to dobrze się składa. Liść laurowy poprzez działanie antybakteryjne zagoi rany, a także pomoże w pozbyciu się blizn.

Gardło – w szklance gorącej wody wystarczy zaparzyć liście laurowe i odczekać piętnaście minut aż się zaparzą.

Napar, który uzyskamy, możemy wypić, a także przepłukać nim gardło. Jest to również skuteczny sposób w trakcie przeziębienia. Poradzi sobie z kaszlem, zalegającą wydzieliną oraz oczyści drogi oddechowe.

Włosy – zagotuj kilka liści, po ostygnięciu użyj do płukania głowy. W ten sposób poradzisz sobie z łupieżem oraz swędzeniem skóry głowy. Liście laurowe po zaparzeniu sprawdzą się również na porost włosów.

Nowotwór – liść laurowy pozwoli Ci zadbać o zdrowie.

Ma właściwości, które są skuteczne w walce z komórkami nowotworowymi. W szczególności działa w przypadku raka piersi.