Oto Najtańsza kuracja świata – Co ci szkodzi sprawdzić. Pomaga na nadwagę, migrenę, cukrzycę, wysokie ciśnienie.

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że woda jest nam nieodzowna do życia. Mimo to nie wszyscy wypijają odpowiednią ilość płynów dziennie.

Tymczasem, prosta kuracja z wykorzystaniem zwyczajnej wody może pomóc nam w pozbyciu się wielu uciążliwych dolegliwości. Mowa tu o japońskiej kuracji polegającej na wypijaniu czterech szklanej wody na czczo o poranku.

Wypijanie 4 szklanek wody na czczo posiada pozytywny wpływ na zdrowie oraz na wygląd zewnętrzny i zostało to udowodnione przez jedną z japońskich organizacji medycznych.

Kuracja ta znalazła zastosowanie przede wszystkim w przypadku walki z:

  • bólami głowy
  • zawrotami głowy
  • bolesnym miesiączkowaniem
  • zapaleniem żołądka

Kluczowy jest odpowiednio długi czas trwania kuracji. Jeśli zależy nam na obniżeniu zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, powinna ona trwać miesiąc.

Podobna długość zalecana jest w przypadku problemów ze zbyt wysokim poziomem cukru we krwi. W przypadku zapalenia żołądka wystarczyć może już 10 dni kuracji.

Bardzo ważne jest to, aby wodę wypijać na czczo. Powinny to być dokładnie 4 szklanki o pojemności 160 ml. Dopiero po upływie 45 minut od wypicia takiej ilości wody można będzie zjeść śniadanie.

Aby jednak kuracja mogła być efektywna, kluczowe jest przestrzeganie ważnej zasady. Nie wolno pić w ciągu pierwszych dwóch godzin po każdym posiłku. Zabronione jest także podjadanie.

Każdy, komu trudno jest rozpocząć swój dzień od czterech szklanek wody na czczo, poleca się wypijanie przynajmniej dwóch.

W ostateczności można zdecydować się na jedną. Warto podjąć wysiłek, po dzięki regularnemu picu wody nie tylko poczujemy się lepiej, ale zyskamy również bardzo atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Nasza skóra stanie się jędrna i rozjaśniona, a sylwetka bardzo się wysmukli.