Kolejna oszustka w sieci. Udawała raka, by otrzymać pieniądze

Przebiegła i wyrachowana – tak mówią o 27-letniej Elżbiecie B. ludzie, którzy jej pomagali. Udawało jej się przez 2 lata żerować na ludzkim współczuciu. Na leczenie wymyślonych chorób wyłudziła fortunę.

W końcu zajął się nią prokurator ale nie powstrzymało to oszustki przed dalszym naciąganiem dobrych ludzi. Robi to za pośrednictwem fundacji dla osób niepełnosprawnych Avalon.

Gdyby wszystkie opowieści Elżbiety B. były prawdą, zapewne odliczałaby teraz ostatnie godziny życia. Cierpiała już na kilka nowotworów (mózgu, kości i płuc). W swoich oszustwach zapędziła się tak daleko, że sfałszowała nawet dokumentację medyczną, co doprowadziło do tego, że lekarze wycięli jej zdrowy pęcherz.

27-latka zebrała 90 tys. zł na leczenie w Niemczech, 10 tys. zł na operację w Brukseli, gdzie nigdy nie dotarła, bo „zatrzymało się jej serce”… Wielu Polaków przekazywało cwanej oszustce 1% swoich podatków. W końcu Elżbietą B. zajął się prokurator, to jednak jej nie powstrzymało przed powrotem do „biznesu”.

12 stycznia subkonto Elżbiety B. pojawiło się na stronie fundacji Avalon. Kobieta pisze tam, że ma 26 lat i od ponad 3 walczy z „chłoniakiem śródpiersia”. W 2016 r. rozwinął się też bardzo złośliwy nowotwór pęcherza. Teraz czeka ją chemioterapia i usunięcie pęcherza (27-latka najwyraźniej zapomniała, że już go nie ma). Prosi o 1 proc z podatków.

„Fakt” zapytał Elżbietę B., czy nie obawia się kary za te bezczelne oszustwa.

„Mam trzy zarzuty i przyznałam się do nich” – ucięła rozmowę, a z pytaniami odesłała do fundacji Avalon.

„Sfałszowana dokumentacja medyczna nigdy nie została okazana fundacji” – odpisała Magdalena Penda, koordynator działu subkont fundacja Avalon. Wyjaśnia też, że dokumenty, na podstawie których założono subkonto Elżbiety B., fundacja sprawdziła na policji i „nie było do nich uwag”. Nie ma więc powodu do zamknięcia subkonta.

Tymczasem do prokuratury wpływają kolejne zawiadomienia od dobrych ludzi oszukanych przez Elżbietę B.. Jest wśród nich kobieta, która na pomoc bezczelnej oszustce wydała fortunę, choć sama zmaga się z rakiem.