Jak usunąć przebarwienia ze skóry – nie sądziłam, że ten sposób jest tak skuteczny.

Przebarwienia na skórze posiada prawie każdy.

Spowodowane są częstym wystawieniem na promieniowanie słoneczne odsłoniętego ciała, wpływem czynników zewnętrznych takimi jak otarcia, oparzenia, pojawiają się także w wieku podeszłym i są to tzw. przebarwienia starcze.

Przebarwienia mogą występować na różnych częściach ciała, jednak najczęściej spotykamy je na ramionach, przedramionach, twarzy oraz dłoniach.

Idealnie gładka i wolna od przebarwień skóra to marzenie prawie każdej osoby. O skórę warto dbać odpowiednio ją nawilżając oraz chroniąc przed szkodliwym promieniowaniem UV poprzez stosowanie różnego rodzaju emulsji, oliwek i kremów.

Warto wypróbować też skuteczny i naturalny sposób korzystając ze składników które każdy posiada w swojej lodówce.

Sok z cebuli i ocet jabłkowy – to połączenie doskonale działa na przebarwienia!

Na przebarwienia najlepiej działa świeżo wyciskany sok z cebuli. Najlepiej przygotować go samemu za pomocą wyciskarki do soku. Innym sposobem na uzyskanie soku z cebuli jest pokrojenie kilku sztuk bardzo drobno a następnie zmiksowanie całości w blenderze.

Jeśli nie posiadasz w domu tych dwóch urządzeń, wystarczy zwykła tarka do warzyw. Startą na drobnych oczkach cebulę przepuść przez gazę i sok z cebuli gotowy!

Całość należy wymieszać z niewielką ilością octu jabłkowego i tak przygotowany krem należy nakładać na miejsca z przebarwieniami.

Olejki które zawiera cebula oraz właściwości octu jabłkowego zmniejszają widoczność przebarwień. Miksturę warto stosować regularnie przez okres kilku tygodni.