Wyhoduj własne róże w domu – Instrukcja krok po kroku. Prosto i szybko.

Czy wiesz, że w swoim domowym zaciszu możesz hodować róże? Przekonaj się jakie to proste! 

Dobrze wiemy, że każdy nawet najwspanialszy i najbardziej wytrzymały bukiet traci swój urok. Kwiaty więdną i przestają cieszyć oko, lecz nie oznacza to, że trzeba je wyrzucać. Wręcz przeciwnie!

Jeśli odpowiednio o nie zadbasz i postąpisz zgodnie z poniższą instrukcją, Twoje róże będą nadal wspaniałe. Muszą być tylko odpowiednio ukorzenione w stosownym czasie.

Hodowla róży z łodygi.

Wyhodowanie róży w domu wcale nie jest trudne! Aby wyhodować różę wystarczy zastosować tani, a zarazem bardzo skuteczny sposób. Dzięki temu nawet ogrodnicy amatorzy poradzą sobie z uprawą róży z łodygi.
Uzbrojenie się w cierpliwość i kilka składników to pierwszy krok do sukcesu.

Potrzebne są następujące składniki:

  • Miód (jedna łyżeczka)
  • Sok aloesowy (2 łyżeczki)
  • Popiół, najlepiej drzewny (1 łyżeczka)
  • Woda ( ok 120 ml)
  • Podłoże kwiatowe

Wykonanie:

Po pierwsze należy przygotować sadzonki. Kwiat przecinamy pod kątem prostym. Pozostawiamy wyłącznie górne części łodyżek.

Następnie wykonujemy skośne cięcie na dolnej części łodyg. Kolejny krok to połączenie popiołu, miodu oraz soku z aloesu, całość zalewamy wodą o temperaturze pokojowej.

Przygotowane sadzonki zanurzamy w mieszance na około 12 godzin. Im lepiej zachowane były łodygi, tym szybciej się regenerując dając tym samym piękne sadzonki.

Po upływnie wyznaczonego czasu wyjmujemy sadzonki z pożywki i przesadzamy je do podłoża (ważne by to było bogate w cenną próchnicę).

Sadzonki koniecznie przykrywamy aby utrzymywała się odpowiednia wilgoć.

Doniczki z sadzonkami umieszczamy w ciepłym miejscu od czasu do czasu odrywając je, by zapewnić dopływ tlenu. Nie przesuszamy roślinek! Jeśli ziemia wysycha, pamiętajmy aby ją zwilżyć.

Jeżeli uprzednio przygotowana sadzonka była w dobrym stanie po ok 45 dniach możemy liczyć na pojawienie się kwiatów. Kiedy różyczka jest już dobrze ukorzeniona, śmiało można przesadzić ją do ogródka, bądź też jeśli ktoś woli, pozostawić ją w domu.

Jak widać domowa uprawa róż wcale nie jest skomplikowana, Jest to świetny sposób, aby uratować dawny bukiet i nadać mu nowe życie.