Drętwiejące ręce mogą być przyczyną tych 7 chorób. Lepiej tego nie bagatelizować

Drętwienie rąk to dolegliwość, z którą spotkało się wielu z nas. Niekiedy jest objawem niczego innego jak tylko zmęczenia i przepracowania.

Czasami drętwienie kończyn może spowodować zbyt ciasna odzież, która utrudnia krążenie krwi, czy też chwilowe trzymanie rąk w pozycji, która skomplikowała krążenie krwi. Czasem jednak drętwienie rąk może być objawem bardzo różnych chorób.

Jeśli drętwienie rąk nie mija lub powtarza się często, warto skontaktować się z lekarzem. Wiele z tych chorób, to choroby niezwykle groźne.

Oto przykłady.

Osteochondroza

To nic innego jak problemy z kręgosłupem w odcinku szyjnym. Mogą one przyczyniać się do drętwienia rąk, a także powodować takie objawy jak bóle głowy i problemy z koordynacją ruchów rąk. Konieczne jest leczenie pod kontrolą lekarza, a wcześniej szereg badań by potwierdzić lub wykluczyć schorzenie.

Wskazane jest też wykonanie rezonansu magnetycznego lub tomografii kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pomóc początkowo może też gimnastyka a także zachowywanie prawidłowej postawy ciała.

Stwardnienie rozsiane.

Bardzo poważna i nieuleczalna choroba, polegająca na zakłóceniu przepływu impulsów nerwowych w organizmie. Warto upewnić się czy drętwienie rąk nie wynika właśnie z tego.

Choroby nie da się bowiem wyleczyć, jednak dzięki rehabilitacji i leczeniu można opóźnić jej objawy a także poprawić swój komfort życia.

Zespół cieśni nadgarstka. 

Choroba bardzo często występująca u osób pracujących długo przy komputerze, muzyków czy ludzi pracujących w innych zawodach, gdzie ręce długi czas trzyma się w jednej pozycji. Tu możliwe jest nawet leczenie operacyjne. Najczęściej pomaga w wyleczeniu tego schorzenia.

Zakrzepica żył. 

Na skutek zakrzepicy żył upośledzone jest ukrwienie kończyny. Może to powodować drętwienie i dolegliwości bólowe. Bardzo często jest to też schorzenie do wyleczenia.

Warto dodać, że zakrzepica, która nie będzie leczona, może przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia i takich objawów jak zgorzel czy żylaki.

Niedokrwistość. 

Niedokrwistość, czyli sytuacja, w której krew nie dociera do kończyn to bardzo groźna sytuacja. Może być spowodowana takimi chorobami jak neuralgia może też oznaczać udar, czyli bezpośrednie zagrożenie życia.

Podsumowując

Drętwienie rąk to objaw, który tylko trochę przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, więc często jest bagatelizowany. Jeśli drętwienie rąk pojawia się rzadko, rzeczywiście nie ma czym się przejmować.

Jeśli jednak nawraca dość często lub ręce drętwieć nie przestają albo drętwienie pojawia się regularnie, kontakt z lekarzem i zdiagnozowanie problemu jest wręcz konieczne. Takich sytuacji nie warto bagatelizować.