W popularnych chusteczkach nawilżających wykryto gromkowca! Masz je w domu? Pozbądź się ich jak najszybciej!

W ubiegły czwartek sieć sklepów Selgros Cash&Carry podała do opinii publicznej, że wycofuje ze sprzedaży partię chusteczek nawilżanych.

Producent chusteczek ogłosił, że chusteczki mogą być zanieczyszczone bakterią gronkowca złocistego. 

Niestety, chusteczki mogły już zostać zakupione przez wielu klientów, dlatego też sieć Selgros zawiadamia aktualnie o istniejącym zagrożeniu.

Ostrzeżenia zostały już wysłane do klientów sieci Selgros. Jakie dokładnie chusteczki stwarzają dla nas zagrożenie?

Mowa tu o chusteczkach nawilżających z aloesem firmy Lula (72 szt.), o numerze partii: 18042601 i numerze LOT:372/18/02.

Istnieje niebezpieczeństwo, że chusteczki te są zanieczyszczone bakterią gronkowca złocistego.


Pinterest.com

Sieć Selgros informuje swoich klientów: „Prosimy o kontakt z halą w celu dokonania zwrotu produktu, gdzie otrzymacie Państwo zwrot gotówki”.

Czy gronkowiec złocisty rzeczywiście stanowi dla nas takie zagrożenie?

Okazuje się, że jest to prawda.

Gronkowiec złocisty to bardzo szybko rozprzestrzeniająca się bakteria, atakująca osoby o obniżonej odporności. Co najgorsze, gronkowiec jest odporny na antybiotyki i wysokie temperatury, w związku z czym walka z zakażeniem gronkowcem złocistym jest niezwykle trudna. 

Pinterest.com

Zarazić się bakterią gronkowca można drogą kropelkową, poprzez kontakt z jego nosicielem czy poprzez kontakt ze skażonymi nim przedmiotami. 

Gronkowiec złocisty wywołuje liczne zatrucia pokarmowe, infekcje dróg oddechowych, zapalenia płuc, a nawet zapalenie mięśnia sercowego czy zapalenie opon mózgowych!

error: Content is protected !!